Die
Dodane przez HanzoHattorii dnia Styczeń 13 2015 20:00:14
Tekst alternatywny Die

Prawdziwe imię: Daisuke Andou
Pseudonimy: Die, Dai, Dai-suki
Pochodzenie: Nabari, Prefektura Mie, Japonia
Data urodzenia: 20 grudnia 1974
Pozycja w zespole: Gitarzysta
Wzrost: 178cm
Waga: 61 kg
Rozmiar buta: 28,5 - 29cm
Grupa krwi: B
Znak zodiaku: Tygrys
Ulubiona muzyka: Sakai Noriko, Hide

Die, właśc. Daisuke Andou (jap. 安滕大助, Andou Daisuke), to japoński gitarzysta i członek zespołu Dir En Grey od 1997 roku. Porzednio był członkiem składu La:Sadie's, a jeszcze wcześniej grupy Ka・za・ri.

Wkład
Die skomponował dla zespołu wiele utworów. Do takich piosenek zalicza się emocjonalne "304 Goushitsu, Hakushi no Sakura" i "Wake", typowo metalowe "Schwein no Isu" lub "Children" i bardziej rozrywkowe "Audrey" czy "Yokan". Tak jak dla Kaoru, dla Die ważne jest zróżnicowanie w muzyce, ponieważ pozwala to według niego uzyskać niezwykle innowacyjne i ciekawe brzmienie.

Instrumentarium
Korzysta on z gitar ESP. Ma dwie serie sygnowanych gitar z ESP Custom Shop. Są to modele DDT oraz D-DR. I jeden i drugi model jest oparty na kształcie klasycznego Telecastera. Oryginalny DDT jest jego kopią, zaś nowszy model D-DR jest połączeniem telecastera i ESP F-body.

Obydwie sygnowane gitary Die mają repliki, które są dostępne w Japonii za pośrednictwem ESP oraz Edwards. ESP oferuje repliki D-DR 300 i DDT #00004. Edwards z kolei oferuje te same repliki modeli co ESP oraz miniaturę DDT.

Życie prywatne i osobowość
Z charakteru Die jest serdeczny, szczery, a zarazem bezczelny, ponieważ lubi dokuczać innym, a zwłaszcza Shinyi. Widzi siebie jako ciężko pracującego, serdecznego i szczerego człowieka. Według niego, najważniejszą rzeczą jest życie. Jego ulubionym jedzeniem jest między innymi tofu, ziemniaki, bekon, serowy omlet, spaghetti, ser, pieczone mięso, okonomiyaki. Lubi mleko i sake. Z kolei nie lubi owoców morza i surwych potraw.

Die ma cztery siostry. Jest krótkowzroczny i nosi soczewki kontaktowe. Jest najbardziej podgodnym i wyluzowanym członkiem grupy.